Gespeicherte Orte von Sandra
Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

1. Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана

Nikola Trimpare 20, Skopje, Macedonia/FYROM, Skopje, Општина Центар
Historischer Ort · 2 Tipps und Bewertungen
Star Ocean (Дебар Маало) is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

2. Star Ocean (Дебар Маало)

6.0
Пиринска 35, Skopje, Општина Карпош
Chinesisches Restaurant · 5 Tipps und Bewertungen
Timeless Cafe is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

3. Timeless Cafe

Skopje, Општина Карпош
Café · 13 Tipps und Bewertungen

4. Бистро КУЛТУРА

Debar Maalo, Skopje, Општина Карпош
Café · Keine Tipps oder Bewertungen
Sportzentrum Prau La Selva is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

5. Sportzentrum Prau La Selva

6.7
Skate-Park · 2 Tipps und Bewertungen
Queen's Pub is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

6. Queen's Pub

Boulevard Macedonian Educators, Ohrid, Охрид
Kneipe · 12 Tipps und Bewertungen

Vasja P.Vasja Petkovska: Very cheep tap beer 1eu plus veeery cheep food like 2eu spagetti or regular breakfast!

Tony's Bakery is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

7. Tony's Bakery

5.7
Vasil Gorgov, Skopje, Општина Карпош
Bäckerei · 26 Tipps und Bewertungen

Zlatko A.Zlatko Andonovski: Тирото владее.

Belier is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

8. Belier

6.0
Костурски Херои, Skopje, Општина Карпош
Café · 38 Tipps und Bewertungen

Tea T.Tea Trpovska: Кафиќ у маало :) Плавите чадори многу пуштаат топло, тоа е единствен проблем. Ладно нес.

Pizza Sezam is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

9. Pizza Sezam

Pizzeria · 2 Tipps und Bewertungen

ind o.ind og: Солидна пица со млечен кашкавал:) 2 парчиња = 70 ден. Фамилијарна = 300 ден. Работат 24 часа!

Restoran Fontana is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

10. Restoran Fontana

Jane Sandanski, Ohrid, Охрид
Restaurant · 2 Tipps und Bewertungen

AndrejAndrej: Great trout soup. Try it with Makalo (garlic dipping) and roast bread.

Кашмир is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

11. Кашмир

8.3
Никола Тримпаре 8 (Аминта Трети), Skopje, Општина Карпош
Shisha-Bar · 25 Tipps und Bewertungen

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Салеп во зима, некое овошно фрапе во лето.

Caffé Firenze is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

12. Caffé Firenze

Плоштад Македонија, Skopje, Општина Карпош
Italienisches Restaurant · 40 Tipps und Bewertungen

Ivana J.Ivana Janeva: пица со рукола и пршута ммммм

Ресторан Скала is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

13. Ресторан Скала

Наум Наумовски Борче 88 Б, Skopje, Општина Карпош
Osteuropäisches Restaurant · 17 Tipps und Bewertungen

ind o.ind og: Пробајте Скала салата

O là là is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

14. O là là

ГТЦ (Кеј 13 Ноември 8/1-1), Skopje, Општина Карпош
Geschäft für Nachspeisen · 33 Tipps und Bewertungen

AngelaAngela: Try the Pancakes With Nutella

Хармонија is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

15. Хармонија

Gjuro Gjakovik, Skopje, Општина Карпош
Vegetarisches / Veganes Restaurant · 7 Tipps und Bewertungen

ElenaElena: Try falafel sandwich

Tri Kruni is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

16. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Skopje, Општина Карпош
Skandinavisches Restaurant · 5 Tipps und Bewertungen

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте пица со три круни сос.

AGER & SÄGER is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

17. AGER & SÄGER

Luj Paster br. 5 (ul. Makedonija), Skopje, Општина Карпош
Kneipe · 10 Tipps und Bewertungen

Iva I.Iva Iva: Future Bass parties every Friday

18. Иди ми... Дојди ми!

ul. Debarca 53, Skopje, Општина Карпош
Osteuropäisches Restaurant · 2 Tipps und Bewertungen

Janko L.Janko Lega: Try the ribs in the oven. Very delicious.

Костарика is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

19. Костарика

7.4
Наум Наумовски Борче 86 (Градски парк, Фонтана), Skopje, Општина Карпош
Pizzeria · 80 Tipps und Bewertungen

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте ја пилчино салатата... вкусна и голема порција :-)

ЛАЙКА is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

20. ЛАЙКА

7.1
Мирослав Крлежа, Skopje, Општина Карпош
Kneipe · 6 Tipps und Bewertungen

ind o.ind og: Како што вели tip-oт Пелин тоник во висока чаша со портокал:))

Tri Kruni is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

21. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Skopje, Општина Карпош
Skandinavisches Restaurant · 5 Tipps und Bewertungen

Vasja P.Vasja Petkovska: Very nice place for chilling! The chicken wings are great but they still dont have finger ball :))

Bocado Wok Bar is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

22. Bocado Wok Bar

Japanisches Restaurant · 7 Tipps und Bewertungen

ind o.ind og: Супер услуга и храна (персоналот е супер информиран и услужлив за храната прифатете ги нивните предлози сос на денот) Моја опција вегетаријанска порција со ракчиња благ сос и печурки.

New York Cafe is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

23. New York Cafe

Kej 13-ti noemvri, Skopje, Општина Карпош
Bar · 5 Tipps und Bewertungen

Cvell S.Cvell St: Едно од местата во Скопје каде се прави многу добар Long Island. Must try

Ресторан АЊА (Кеј) is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

24. Ресторан АЊА (Кеј)

Кеј 13-ти ноември, Skopje, Општина Карпош
Café · 92 Tipps und Bewertungen

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте вафла со вишни и никако со крем (ќе ви се слоши)

Кај Маршалот is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

25. Кај Маршалот

5.5
Булевар Свети Климент Охридски, Skopje, Општина Карпош
Grill-Imbiss · 15 Tipps und Bewertungen

D. N.D. N.: Salata 'racunajte na nas' - odlicen izbor

Romansa is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

26. Romansa

Restaurant mit Hausmannskost · 1 Tipp

Vasja P.Vasja Petkovska: Chill with anice coffe and watch live football! Handsome guys, sum, excelent ambient!

27. Mama Mia Pizza

Pizzeria · 3 Tipps und Bewertungen

ind o.ind og: Пробајте парче pizza со брокула и пченка

28. Канела (Лептокарија)

Geschäft für Nachspeisen · 1 Tipp

ind o.ind og: Тортите се веќе долга традиција на оваа слаткара! Но мене покрај нив највеќе ми се допаѓа cheese cake-от колаче (кое што има и вишни) Пробајте го:)

29. Piazza Liberta

7.5
Димитрие Чуповски 24, Skopje, Општина Карпош
Kneipe · 41 Tipps und Bewertungen

Cvell S.Cvell St: Задолжително, тако чипс со кашкавал и пикантен сос. :)))

Челик is one of Gespeicherte Orte von Sandra.

30. Челик

8.9
Франклин Рузвелт 2, Skopje, Општина Карпош
Salatbar · 29 Tipps und Bewertungen

Petar P.Petar Pavlov: Порачајте мешана салата (зелена и виолетва зелка, цвекло, моркови, патлиџан, крастивички и рендан морков) + сирење. Или пробајте ги сендвичите. Секогаш им се свежи состојките.